Lea Vojteková: Lekce 34 - Jak Český stát diskriminuje ženy
Lea Vojteková
34. Jak Český stát diskriminuje ženy
Pořád slyšíme něco o diskriminaci. Diskriminace sem, diskriminace tam. Tak se tedy pojďme podívat na to, jak český stát diskriminuje ženy. Teď asi zpozorní všechny feministky: “Diskriminace žen? To je něco pro nás.” Ale feministky pravděpodobně zklamu. Tento článek se bude týkat diskriminace žen v domácnosti.
Již komunisté přišli s tím, jak se mají ženy zapojit do pracovního procesu. Ženy jeřábnice, traktoristky, bagristky. Takový první nástřel gender, který říká, že rozdíly mezi muži a ženami jsou způsobeny pouze kulturně. Jelikož společnost nechává kluky hrát si s auty a holky s panenkami, kvůli tomu prý pak nechtějí ženy fárat do dolů a muži nechtějí moc dělat zdravotní sestry. Alespoň to tvrdí neomarxisté.
Samozřejmě každý normálně smýšlející člověk ví, že mezi holkami a kluky jsou rozdíly. Ne jenom fyziologické, ale i psychické. A nejedná se o žádný sociální konstrukt. Každá z vlastností ženy vznikla přirozeným vývojem v návaznosti na její specializaci: Žena obecně nemůže být tak agresivní jako muž, protože přílišná agresivita by znamenala příliš málo těhotných žen, a tak i ohrožení kmene. U mužů je tomu naopak. Kdyby byl muž – lovec nadán přílišnou potřebou pečovat, podryla by se jeho schopnost chránit a zabíjet, a to by kmen ohrozilo také.
Ženy jsou obdařeny taky větší trpělivostí a soucitem. To aby vydržely pláč malého miminka a byly schopné se o miminko postarat. Naopak muži jsou zas obdařeni větší vytrvalostí, silou i soutěživostí. To aby zvládli zabezpečit rodinu a vydrželi pracovní rivalitu. Nic není horší nebo lepší. Obě tyto duality se skvěle doplňují. Jenže to by nebyli neomarxisté, aby nepřišli s nějakým novým sociálním inženýrstvím: Žádná dualita! Všichni jsme si rovni. Muži i ženy. A nejrovnější jsou imigranti!
Dnešní společnost se ohání tím, jak toleruje všechny a všechno. Skutečně? Co takové ženy v domácnosti? Které si to vybraly dobrovolně a po kariéře netouží. Dokáží je dnešní neomarxisté a feministky pochopit? Obávám se, že ne. A tím se dostávám právě k tomu, jak Český stát tyto ženy diskriminuje. Když se podíváme na možnost dobrovolného důchodového pojištění (jelikož tyto ženy si to musejí platit samy), tak pro ženy v domácnosti je možnost placení pouze na 15 let. Jenže to na důchod nestačí.
Znám ženy v domácnosti, které by chtěly dobrovolně platit tomuto státu sociální pojištění, ale není jim to umožněno. Naprosto absurdní. Jako kdyby se neomarxisté báli, že ženy v domácnosti rozloží celý stát. Pokud nemají velice bohatého manžela, tak v důchodu skončí bez důchodu. A proč? Protože nic od státu nechtěly? Protože dokonce chtěly platit sociální pojištění, ale nebylo jim to umožněno?
Lidé nežijí jako stádo pod širým nebem. Potřebují svého druha. Hlavně proto, aby si ve vzájemném společenství co nejvíce pomáhali. Bůh (chcete-li příroda) uzpůsobil ženu i muže tak, aby byli schopni vykonávat určité práce a aby se co nejvíce doplňovali. Jestliže nějaká žena touží soupeřit s muži, touží po kariéře, chce si užívat… prosím, ať tak činí.
Kdysi bylo naprosto běžné, že ženy byly doma a staraly se o děti a domácnost. Dnes nastal naprostý opak a na tyto ženy je nazíráno skrz prsty. Jestliže někomu současný stres a shon vyhovuje, je to jeho věc. Ale ať pak český stát nediskriminuje ženy, které se rozhodnou pro jinou cestu…