Lekce 1 - 5

Lea Vojteková

1. Co všechno uráží muslimy

Urážet muslimy bychom určitě neměli, chceme-li s nimi vyjít v dobrém, což je bezpochyby v našem zájmu. Jenže ono se ukazuje, že neurazit muslimy je velmi obtížné, muslimové se urážejí snadno, muslimové se urážejí v jednom kuse...

To, že křesťanské kříže s Ježíšem Kristem uráží muslimy, je poměrně známo. Docela zarážející je případ, kdy britský katolík Gareth Langmead, pracující jako šéf parkingu na letišti v Manchesteru, byl postaven mimo službu. Důvod? V kanceláři si pověsil zmíněný obrázek, čímž „urazil“ svého muslimského spolupracovníka. Obrázek stál původně na pracovním stole a Langmead ho údajně pověsil před velkým úklidem na stěnu.

Známy jsou příklady postupného prosazování vůle muslimů na úkor majority zejména z politicky korektní Anglie (i z USA): vánoční prázdniny, což některé školy raději oficiálně přejmenovaly na „zimní prázdniny“, protože pojem Vánoc uráží muslimy. Taky se ruší vánoční výzdoba ve školách, aby „neurážela“ muslimské děti.

Muslimy uráží dokonce i hračky. Britská firma The Early Learning Centre odstranila ze své hračky představující farmu figurku prasátka. Kuřátko, koník, ovečka a kráva směli zůstat. Důvodem bylo, že by prasátko jako zvíře považované v některých kulturách za nečisté, mohlo urážet cítění muslimů.

Muslimy taky uráží obrázky Josefa Lady. Nejvíce jim vadí kozel Bobeš, který byl kamarádem kocoura Mikeše. Daný kozel uráží muslimské cítění. (Kocour Mikeš zas vadí Romům… Chudák Josef Lada, má štěstí, že se nedožil dnešních dnů, jinak by byl označen, možná i souzen za rasismus a xenofobii.)

Islámská španělská asociace se domáhá na magistrátu ve španělské Lleidě, aby město vyhláškou zakázalo lidem cestovat se psy v autobuse a také chodit se psem po ulicích, kde se pohybují muslimové. Pes prý muslimy uráží. Psy totiž islám považuje za nečisté. Přítomnost psů ve městě prý muslimy diskriminuje a uráží jejich právo na náboženskou svobodu a právo muslimů žít v souladu s učením Koránu.

A taky došlo už i na učebnice. Například Italské ministerstvo by mělo z povinných školských osnov vyškrtnout Božskou komedii Dante Alighieriho. Doporučili to alespoň odborníci z poradní organizace při OSN, podle nichž kniha šíří nenávist vůči Židům, muslimům a homosexuálům. Božská komedie, mistrné dílo středověké literatury a jeden z pilířů italských vzdělávacích programů, je urážlivá a diskriminační, a to jak jazykově, tak obsahem. Tvrdí to členové organizace Gherush92, jež má status zvláštního poradního orgánu Ekonomické a sociální rady.

Ze školních učebnic anglických školáků byly vypuštěny pasáže o holocaustu. Jako důvod bylo uvedeno, že učení o holocaustu uráží muslimy a jejich víru v to, že holocaust neexistoval.

63 letý rakouský důchodce byl zatčen policií za to, že na svém pozemku během sekání trávy nahlas jódloval. Měl totiž konkurenci: na sousedním pozemku stojí islámská mešita, ze které během modlení pouštějí do okolí z reproduktorů na dvoře zpěv muezzina. Kdo má právo se projevovat nahlas? Má právo si nahlas zpívat rakouský důchodce nebo má právo pouštět do okolí nahlas z reproduktorů mešita islámské zpěvy? Jak víme, vyhrát může jen jeden, protože jak říká známé přísloví: „Na jednom hnoji není pro dva kohouty místo.“ A na tom rakouském hnoji není místo pro rakouského důchodce.

Muslimové si zpěv za plotem nenechali líbit a podali na něj oznámení za hanobení islámu. Svým zpěvem prý napodobuje (nebo konkuruje?) zpěv muezzina a tím muslimy uráží. Helmut G. se před soudcem dušoval, že nechtěl urazit islám, prý „byl jen v dobré náladě při práci na zahradě a chtěl si jen zazpívat.“ Soudce mu nakonec uvěřil a byl shovívavý: Důchodce nepůjde do kriminálu, zaplatí pouhých 800 EUR pokuty (20 tisíc Kč).

Celkem nedávno muslimy urazila skleněná krychlová budova na Páté avenue v New Yorku, v níž sídlí prodejna společnosti Apple. Urážka spočívá v tom, že její architektura připomíná svým tvarem Kaabu v Mekce (navíc byla budova během stavebních prací zahalena černou fólií!) a stejně jako Kaaba i prodejna je otevřena dvacet čtyři hodin denně. Dokonce se v muslimských kruzích rozšířila fáma, že se budova ve skutečnosti jmenuje „Apple Ka’aba“ a prodává se v ní alkohol.

Muslimům se také nelíbí pokladničky ve tvaru prasátek. Ze sociálního oddělení úřadu radního v birminghamské čtvrti West Midlans musely z příkazu vyšších míst zmizet veškeré předměty spojené s tímto zvířetem. A to jak porcelánové figurky, kalendáře, polštářky, tak dokonce i dózy na kapesníky s obrázkem Prasátka z Medvídka Pú. Stalo se tak po šokující události: jistý muslim dostal v zásilce z úřadu jako pozornost omylem plyšové prasátko.

A zase Španělsko: Učitel zeměpisu v hodině mluvil o šunce. Do výkladu ale zasáhl muslimský žák – upozornil učitele, že jako muslima jej slovo „šunka“ uráží a tím, že o ní mluví, uráží islám. A nezůstalo jen u toho. Rodiče muslima si okamžitě stěžovali u vedení školy a na místní policejní stanici podali trestní oznámení. Učitel byl obviněn z rasisticky motivované šikany.

V Německu mají přestupky muslimů šetřit muslimští policisté a soudit muslimští soudci, protože jinak je to vůči nim ponižující. Oficiálním požadavkem Strany zelených, jejíž předseda je Turek, je jedna sloka německé hymny v turečtině.

Ve Švýcarsku zas muslimy urážela švýcarská vlajka a chtěli ji změnit. To se jim naštěstí nepovedlo. A tady se nabízí zcela zásadní otázka: Proč si muslimové vybrali pro svou emigraci evropské země? Proč se přistěhovali sem, když je tady tak všechno uráží? Vždyť přece když se někam chci přestěhovat, tak si vyberu zemi, která je mi blízká a která neuráží mé cítění. A když už, tak prostě respektuji zvyky a kulturu dané krajiny. Podotýkám, že mi nejde o žádné zabíjení ani vystěhování muslimů. Jde mi čistě o pokojné žití a o zachování evropské kultury. Jenže něco takového není možné bez respektu a sebereflexe i druhé strany. Ale co to je za civilizaci, že pořád někomu něco vyčítá, jenom ne sama sobě, a že pořád hledá odpovědnost u jiných, ale u sebe ne? Kam chce s tímhle dojít?

Pokud lidi s jiným vyznáním žijí v cizí zemi, mají respektovat zákony, které v zemi jsou a ne si vymýšlet způsoby, jak je měnit a obcházet. A hlavně, když ve své zemi sami vůbec netolerují jiné odlišnosti. Jiné vyznání nebo barva kůže z nich nedělá nadřazeného tvora, který když si dupne, ovládne vše. Již zde nejde jen o snahu dezintegrovat „tradiční společenství“ přijímáním kulturně odlišných imigrantů, spojenou s programy masového zvýhodňování a nucením většinové společnosti k porozumění a přizpůsobování se v zájmu „kulturní rozmanitosti“. Příchozím (v tomto případě muslimům – a nehraje zde roli, jaké má dotyčný občanství) je v podstatě povoleno konat v rozporu s národní ústavou – a tyto kroky jsou de iure posvěceny coby „zákonné“.

Katolická charita je osočována jako „rasistická“, neboť bezdomovcům zdarma servíruje polévku s vepřovým masem (uráží muslimy). Politici upozorňující na problémové soužití menšin, jsou umlčováni, protože „nepochopili nutnost multikulturních zítřků“. Multikulturalisté nás přesvědčují o naší údajné bigotnosti, netoleranci a matou veřejnost scestnými teoriemi o „pestré společnosti“. Jenže zde se vytváří jen iluze, která s realitou nemá nic společného.

Ono je to docela podobné, jako u výchovy malých dětí. Ty taky zkoušejí, co si můžou dovolit. A když jim nenastavíme určité hranice, tak to bude mít jenom negativní důsledky. Dokonce už i evropští politici se vyjádřili, že multikulturalismus totálně selhal.

Až to tu dojde moc daleko, potom už bude pozdě křičet, že takhle jsem to nechtěl, takhle jsem si to nepředstavoval, myslel jsem, že se tu budeme mít rádi a ono to podle těch mých krásných teorií nedopadlo. Teorie neplatí, pokud to nezastavíme teď, tak budeme za pár let čelit tvrdé realitě. Naše děti se budou ptát, jak to, že jsme nedohlédli ty konce, jak jsme mohli být tak hloupí. Může ještě v Evropě zvítězit zdravý rozum?

2. Přišel k prodavačce s košíkem plným vepřového a alkoholu.

Takto skandální byla její reakce.

Před Vánocemi rozvířila vody anglických měst nová aféra. Jedná se o skandál obchodního řetězce Marks & Spencer. Tento řetězec přijal několik muslimských prodavaček a dovolil jim, aby zákazníky odmítaly na základě toho, co si kupují. Jestliže si někdo chtěl koupit vepřové maso nebo alkohol, tak tyto muslimské prodavačky dotyčného člověka neobsloužily, ale poslaly ho k jiné pokladně.

Marks & Spencer tvrdí, že se tímto snaží vytvořit prostředí bez diskriminace... Vážně? Tím, že diskriminujeme ostatní, vytvoříme místo bez diskriminace? Tím, že posíláme zákazníky k jiné pokladně, tím vytváříme nediskriminační prostředí? Spíš mi to připomíná prostředí nacistického Německa, když Němci odmítali obsloužit Židy. Na základě toho, že se cítili nadřazeni.

Je taky zarážející, proč se dotyčné muslimky jako prodavačky vůbec nechaly zaměstnat. Jestliže mají problém s prodejem vepřového nebo alkoholu, tak se na takové místo ani nemají hlásit. Já taky například nepůjdu fárat do dolů, když na to nemám fyzicky. Nebo se nebudu hlásit na pozici, na kterou nemám předpoklady.

A taky nebudu podřadně přecházet k druhé pokladně... To raději přejdu do jiného řetězce, kde si zákazníka váži. No a představte si, že by se to stalo v opačném gardu. A jéje, to by bylo multikulti křiku, kdyby prodavačka odmítla obsloužit (z jakéhokoliv důvodu) muslima. Nebo kdyby prodavač vegan neprodal maso zákazníkům. Nebo kdyby metalista neprodal někomu jiný hudební žánr než metal.

Tohle není žádná láska, ani žádná tolerance. To je jenom diskriminace nejhrubšího zrna, která nepřinese nic dobrého. Měla by platit stejná pravidla pro všechny, kteří v dané zemi žijí. A komu se tu nelíbí, tak hranice má otevřené a arrivederci... může se vrátit zpátky do země původu, kde mu bylo jistě fajn.

3. A je to tady! EU chce vytvořit Spojené státy evropské.

Považujete Evropskou unii za spolek, který přináší více zla než dobra? Nelíbí se vám jejich nařízení a skoro neomezená moc? Tak teď přichází ještě větší "nářez". Některé státy EU chtějí vytvořit Spojené státy evropské.

Deset krajin (Rakousko, Belgie, Dánsko, Itálie, Německo, Lucembursko, Holandsko, Polsko, Portugalsko a Španělsko) navrhuje vytvořit z Evropské unie jednotný stát podle vzoru Spojených států amerických.

Skupina chce změnit politický systém, ministři zahraničí těchto krajin proto vypracovali pro EU úplně novou demokratickou strukturu. Svůj návrh odůvodňují aktuální krizí a snahou udělat měnovou unii "nezvratnou".

Je jasné, že chtějí unii udělat "nezvratnou", protože ta její současná podoba se rozpadá před očima. Ale soudruzi poslanci z Bruselu vymysleli "lepší" plán a když nefunguje EU, tak podle nich budou fungovat Spojené státy evropské. Chápu, že chtějí větší moc, do které jim nikdo nebude zasahovat. Ale jestli je to dobré i pro občany, tak o tom by se dalo silně pochybovat.

Samozřejmě, že to páni politici zabalili do hezkého hávu vznešenosti boje proti krizi, protože někteří jedinci to takhle snadněji přijmou. Ale jak se tak koukám, tak cílem EU je obcházet vůli občanů ve jménu "vyššího dobra". Pro koho to "dobro" ale bude, toť otázka.

Když bude celá EU vlastně jedním státem, tak se byrokraté z Bruselu zbaví nepohodlných rebelů a nesouhlasných výkřiků. Co například takové Slovensko, které nechtělo přispět na pomoc Řecku? Nebo Česko, které pořád nemá to "fantastické" euro? Spojené státy evropské ale odbourají všechny tyto "neduhy", měna bude jednotná, všechny státy budou muset povinně souhlasit s nařízením z Bruselu a časem bude jednotná asi i ta řeč (tipuji, že to bude němčina).

Zásluhy našich předků, kteří bojovali proti Rakousko-Uhersku za samostatnost Československa, budou prostě anulovány. S takovou rozdílností ekonomik, kultur a historie se EU nikdy nemůže sjednotit... Je neuvěřitelné, jak EU byrokraté jdou proti přirozenosti člověka. A co by bylo špatného na tom, kdyby každý stát v Evropě byl svrchovaný a byl by zachován jenom volný obchod i pohyb osob? Nic, vůbec nic, jenom by byrokraté z EU přišli o moc a peníze.

Evropská unie se jednoduše potápí. O pomoc už žádá taky Španělsko. Než přiznat, že celý koncept EU prostě nefungoval, nefunguje a nikdy fungovat nebude, tak evropští politici se snaží o nějaký utopistický projekt, který je udrží alespoň o něco déle u moci. Taky vidím snahu o to, aby nezbankrotovaly jenom některé státy, ale aby ke dnu šla celá Evropa. Tohle už mi připadá jako záměr a jediní, kdo na to doplatí, budou obyčejní občané.

Závislost na EU je uměle vyvolávaná. Podobně to bylo i v Sovětském svazu, kde někteří svazáci tvrdili, že bez SSSR by byl hlad, nebyl by mír, nic by nefungovalo a slunce by nesvítilo.

Nevím proč, ale pořád mě napadá myšlenka na NWO. Nechci tady rozšiřovat žádné konspirační teorie, ale jak je vidět, tak ty konspirační teorie se docela naplňují... Tak hlavně, aby se Spojené státy evropské nakonec nepřejmenovali na ESSR.

Přidám ještě jeden citát: "Víte, v životě si vždycky vybíráme mezi dvěma koncepty: mezi svobodou a opečovávaním. A když si člověk přeje, aby nebyl zodpovědný a někdo jiný se o něj staral, tak za to opečovávání platí nesvobodou."

4. Další krok EU: výuka evroPanství

Budování společné Evropy zas pokročilo a EU začala zakládat školy s výukou evropanství. Jedna taková má vzniknout i v Praze. Jak by měl vypadat správný Evropan?

České ministerstvo školství chce zřídit novou elitní školu, která má v dětech probudit jejich evropanství. Tato škola vznikne kvůli přestěhování centrály evropského navigačního systému Galileo do Prahy. Sloužit má hlavně dětem pracovníků EU. Chodit na tuto školu mohou i české děti. Rozdíl je jenom v tom, že děti zaměstnanců EU budou mít školné zdarma, děti rodičů, kteří pro EU nepracují, si budou muset školné uhradit sami v plné výši.

Nemám nic proti vzniku mezinárodní školy (i když to označení elitní a placení/neplacení školného je trošku zvláštní), ale zaujala mě hlavně snaha o "probuzení evropanství". Taky je docela zajímavá věta z brožurky této školy: "Vzdělávané bok po boku, nesužované od dětského věku předsudky, obeznámené se vším, co je skvělé a užitečné v různých kulturách, ponesou si v sobě, že patří k sobě."

A jak by takový probuzený Evropan měl vypadat, jak by se měl chovat? Tady je takový soupis pravidel:

- Probuzený Evropan musí být odvážný. Nesmí se bát jít v noci určitými uličkami, jelikož by to byl předsudek

- Probuzený Evropan svítí jenom úspornými žárovkami.

- Probuzený Evropan musí zapomenout na opatrnost a nesmí zamykat auto. Ani byt nebo dům. Všechno to jsou předsudky.

- Probuzený Evropan jezdí jenom na kole.

- Probuzený Evropan podporuje co největší komfort ve vězení pro těžké zločince a bere si příklad z Norska.

- Probuzený Evropan poslouchá bez řečí nařízení z Bruselu a nesmí si o tom myslet nic jiného.

- Když potká probuzený Evropan toho neprobuzeného, tak s ním rozhodně nesmí diskutovat, ale musí co nejvíce opakovat: "Ty rasisto! Ty xenofobe!"

K dalším podmínkám úspěšného evroPanství patří:

- Okamžitý zákaz vaření všech národních jídel, které by mohly evokovat nějaký stát. Takže konec jídel jako knedlo-vepřo-zelo (Česko), bryndzové halušky (Slovensko), atd.

- Zákaz všech lidových písní. Lidové písně evokují národ a odtud je už jenom krůček k nacionalismu. Místo toho vytvoření nějakých nových písní (nejlépe oslavujících Brusel a Evropskou unii).

- Zákaz všech názvů, kde se vyskytuje slovo český a nahrazení slovem evropský.

- Zavést hodiny evroPanství na všech školách, ať se správný Evropan vychovává již odmalička.

Jenže co s těmi, které už bohužel sužují předsudky? Tak ty je potřeba umístit do převýchovných táborů, kde už ten jediný správný názor pochopí a probudí se. Jenom nevím, proč mi tato výchova probuzeného Evropana trošku připomíná Hitlerovy a Stalinovy snahy o vytvoření nového, lepšího člověka. No nic, asi bych se měla přihlásit na tu evroPanskou školu.

A jak by probuzený Evropan měl vypad fyzicky? Tady je návod:

http://www.youtube.com/watch?v=xr-F40mnul8

5. Politická korektnost aneb konec cikánské pečeně.

Patří jídlo s názvem "cikánská pečeně" mezi vaše oblíbené? Tak to byste teď měli zbystřit pozornost. Hlavně, když budete v rakouských restauracích. Politická multikulturní korektnost se zas předvedla... Rakouský svaz restaurací teď přišel s myšlenkou, že název jídla "cikánská pečeně" není dostatečně multikulturně a politicky korektní. Stejně jako čokoládový dezert se šlehačkou Mohr im Hemd (černoch v košilce) nebo tmavý chléb zvaný Negerbrot.

Více zde: http://zpravy.idnes.cz/rakousko-bojuje-proti-nekorektnim-jidlum-fgh-/zahranicni.aspx?c=A120404_101851_zahranicni_aha

Politická korektnost původně vznikla na ochranu různých menšin vůči různým ideologiím. Věřím, že původně i smysl měla, ale teď už se rozrostla do obludných rozměrů a stala se ideologií sama o sobě.

Otázkou však zůstává, kam až to může zajít. Na skutečnost, že zločiny většinové společnosti jsou nám připomínány dnes a denně, zatímco některé skupiny obyvatel jsou brány téměř jako nedotknutelné, si už zvykáme. Co přijde dál? Teď je to "jenom" cikánská pečeně, příště zas někomu začne vadit černý/bílý chléb. Nebo černá/bílá káva. To ani nemluvím o firmě Schwarzkopf, která to má už spočítané. A co takový Arnold Schwarzenegger? Ten už se do Rakouska asi nepodívá...

Taky úplně nechápu, proč jsme pořád rozlišováni na nějakou většinu či menšinu. Copak se nejedná o člověka jako o individualitu? Když někdo vraždí, krade... tak ať je souzen stejně, bez ohledu na národnost. A podobná spravedlnost by tedy měla být i v jídle. Když někomu vadí cikánská pečeně, proč mu nevadí vídeňský řízek? Nebo moravský vrabec? Nebo španělský ptáček? Atd...

A zajímalo by mě, proč se vlastně cikánům začalo říkat Romové? Co to změní, nebo vyřeší? A když už pojmenování Romové nebude politicky korektní, tak co přijde dál? Změna názvu prostě podstatu problému nevyřeší.

Taky mě zaráží jedna věc. Proč ti multikulti extrémisté pořád v něčem hledají rasismus... Připadá vám označení černý/bílý chléb jako rasistické? Mně tedy určitě ne, resp. jsem v chlebu, kávě ani v žádných potravinách nikdy žádný rasismus nehledala. Ani v cikánské pečeni. Ale je vidět, že někdo hledal... byznys je prostě byznys. Bez těchto afér, které jenom přilévají olej do ohně, by hodně multikulturalistů nemělo co dělat. A hlavně by přišli o dotace z EU... Žádný rasismus, žádné peníze. Tak to trošku nafoukneme a nějaký rasismus tam vyrobíme...

Ale aby jste se nestali obětí politické korektnosti, přináším vám i takový menší slovník. Jak je vidět, tak kromě angličtiny a dalších světových jazyků nám tady vzniká i newspeak. Takže začínáme, slovník jazykové korektnosti, lekce č. 1:

Výpověď z práce = nedobrovolná událost v kariéře

Opilec/ožrala = chemicky znevýhodněný spoluobčan

Zloděj v obchodě = přívrženec netradičního nakupování

Zloděj trubek = člověk, který odnáší trubky bez souhlasu majitele

Vraždění žen a dětí okupačními vojsky = nešťastné zasažení civilních objektů v boji za svobodu a demokracii

Prohraná arbitráž = zakalkulované riziko

Deviant = alternativně sexuálně zaměřen

Pasák = sexuální manažer

Chodí pozdě = pracuje bez ohledu na čas

Neohrabaný = svébytně koordinovaný

Převzato z blogu idnes