Lekce 35 - 37

Lea Vojteková

35. Proč si sluníčkáři libují v iluzích?

Nedávno jsem v jednom videu viděla docela nehezkou ženu. Tu vzali do parády vizážisté a začali ji líčit. Udělali jí úžasný make-up, namalovali kočičí oči, barvičkami přifoukli rty. Pak se rozjel i Photoshop, který ze slečny “krev a mlíko” udělal najednou štíhlou. Tu se prodloužil krk, tam se ubraly faldíky, zvětšila se prsa, celulitida se vyretušovala a sexy kočka byla na světě.

To, že se jedná pouze o iluzi, už lidé na druhé straně většinou nevidí. Možná, že si to i uvědomují, ale když iluze jsou velice pohodlné! Iluze jsou něco jako ukolébavka, která nás nenutí přemýšlet. Prostě se jí poddáme, vždyť je to tak příjemné… Realita je totiž docela často nehezká. Realita nás nutí k tomu, abychom zaujali nějaký postoj. A ten postoj nemusí být vždycky pouze pozitivní. Jenže my chceme být přece pouze v té příjemné bublině iluzí. Ty nejsou tak znepokojující jako ta hnusná realita.

Realita nás častokrát usvědčuje i ze zbabělosti nebo hlouposti. Jenže kdo by si chtěl přiznat, že je zbabělec nebo blbec? Případně, že se mýlil? Takže rychle šup, šup, chceme raději nějaký ten klam, který nás ukolébá. Který ukolébá naše svědomí a přivede nás k naší blažené pohodlnosti. Hlavně nic neřešit. A už vůbec ne tu hnusnou realitu, ve které se vraždí, znásilňuje, vytváří se No Go Zones.

Sluníčkáři na podobné vlně sebeklamu a iluze jedou. To bylo ze začátku:,,Ale to není pravda! K žádnému výraznějšímu znásilňování ze strany imigrantů nedochází.” Když ale některé státy přišly s kurzy pro imigranty, ve kterých je mají naučit, že nezahalené ženy nemohou znásilňovat, iluze sluníčkářů byla rozbita. To samé i s vraždami nebo No Go Zones.

Jenže sluníčkáři se jen tak nevzdávají. Aby ta hnusná realita rozbila jejich iluzi? Ne, ne a ne! Proto popírají naprosto očividné věci, jako například, že islámský terorismus nemá nic společného s islámem. Když nějaký muslimský terorista někoho seká mačetou a křičí u toho “Alláhu Akbar”, sluníčkáři jsou schopni tvrdit, že to nemělo nic společného s islámem.

Když si nějaký transsexuální muž začne připadat jako žena, podle sluníčkářů je to samozřejmě žena, protože si tak připadá. Když nějaký muslim (například člen Islámského státu) o sobě řekne, že je muslim, tak podle sluníčkářů muslimem není, protože nezapadá do JEJICH definice. Vidíte tu sebestřednost, s jakou se pasovali do role rozhodčích? Oni budou rozhodovat, kdo muslim je, a kdo není. A to tak, aby nebyla porušena jejich iluze.

Takže když už sluníčkáři museli akceptovat pravdu, že k tomu častějšímu znásilňování a dalším problémům dochází, přišli s další mantrou. Tvrdá integrace. My ty muslimy prostě zintegrujeme. Sice se to nikde nepovedlo, všude to selhává, dokonce se nám nepovedlo integrovat ani Romy, ale lidi z naprosto odlišné kultury integrujeme. Nám se to prostě povede. Sláva, soudruzi! Proč je to naprostá naivita a další iluze, velice skvěle rozebírá tento článek:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-sneni-o-integraci-08t-/p_zahranici.aspx?c=A160804_220538_p_zahranici_wag

Další takovou iluzí, kterou se sluníčkáři rádi ohánějí, je, že to všechno je dílem ruské propagace. Že odpůrci islamizace jsou oběti ruské propagandy. Případně rovnou Putinovými agenty. Aha, takže Merkelová imigranty nepozvala, nenutí nám povinné kvóty, EU neselhala v obraně hranic. Oni vlastně ani žádní imigranti nejsou, všechno je to pouze ruská propaganda. V případě takového sebeklamu si už člověk může pouze klepat na čelo, jestli to má dotyčný v hlavě v pořádku.

Některé sluníčkáře uráží oslovení “sluníčkář”. Fajn. Klidně to můžeme přejmenovat na “popírač reality”. Tedy člověk, který se bojí podívat pravdě do očí a libuje si v iluzích a sebeklamu.

36. Jak vyřešit islamizaci? Zakázat islám?

Mnoho lidí (dříve i sluníčkových) již problémy s islámem začíná připouštět. Ale asi aby nevypadali, že se pletli, tak rychle se vztekem dodávají:,,No ale co? To jako chceš (chcete) zakázat islám? Myšlenky přece zakázat nejde. Nebo povraždit muslimy?” (V podstatě tím říkají, že jako ano, problémy s islámem tady jsou, ale nelze je řešit.) Klid, říkám jim. Ono to půjde i bez zákazu islámu a bez násilí. Řešení je poměrně snadné…

Ještě než se dostanu k samotnému řešení, chtěla bych zmínit další mantru, kterou si teď tito lidé (budu je nazývat polosluníčkáři), kterým postupně padají šupiny z očí, vzali do hlavy. Přišli s myšlenkou, že muslimy budeme pořádně integrovat. Že stačí, aby dodržovali naše současné zákony. Když pominu, že tato myšlenka je hodně naivní, nesnažily se náhodou přesně o totéž i západní státy?

Myslí si polosluníčkáři, že muslimové přijeli do Francie, Anglie, Švédska a politici jim řekli: „Tak si tady založte No Go Zóny a porušujte zákony.” Jasně, že ne. Západní státy to dělaly přesně s cílem, aby muslimy nějak integrovaly. Jenže naši čeští integrátoři teď očekávají při stejném postupu jiný výsledek. Podobně to probíhalo i při zavádění komunismu: „V jiných státech to nevyšlo, ale u nás to již určitě klapne.” Myslíte, že když do těsta přidáte ty samé ingredience, že upečete něco jiného?

Takže jaké by mělo být řešení problémů s islámem?

1. Zákaz halal porážek. To by bylo zcela v pořádku, jelikož halal porážky jsou týráním zvířat. V České republice je týrání zvířat zakázáno, ale muslimové mají výjimku ze zákona. Takže by to vlastně byl návrat k normálnímu stavu. Nedávno to dokonce udělali i v Dánsku (zákaz halal porážek), takže máme vlastně i precedent.

2. Zákaz výstavby dalších mešit. Ty mešity, které tady již jsou, ať jsou, ale nepovolovat výstavbu (otevírání) dalších.

3. Zákaz nošení islámských šátků (hidžábů, nikábů, burek) na úřadech a ve školách, jelikož se vlastně jedná o diskriminaci ostatních žáků. Žádné výjimky na tělesnou výchovu ani jiné předměty. Podobně to donedávna bylo např. i v Turecku a teď dokonce samotný IS zakázal nošení burek. Nebuďme papežštější než samotný Islámský stát.

4. Přímo do Ústavy dát, že Česká republika neuznává právo šaría. Ono je to důležité hlavně z psychologického hlediska, aby si samotní muslimové uvědomili, že něco s tou šaríou není úplně v pořádku. A je to i taková pojistka, kdyby jim náhodou nějací úředníci chtěli v něčem jít na ruku.

A to by možná mohlo stačit. Jednoduše tady vytvořit takové podmínky, aby si muslimové řekli: „Hmm, v ČR islámu pšenka moc nepokvete, tak já tedy půjdu raději jinam (nebo se přizpůsobím).”

Ale mám řešení i pro Německo a zbytek Evropy. Co dělat s nelegálními hordami, které se k nám valí? Jedno slovo: Deportace. Už slyším námitky typu „Ale my nevíme, odkud pocházejí.” Zajímavé, že mnohdy se ví, že se jedná o Eritrejce, Somálce, Afgánce atd. Dá se to klidně poznat i z řeči, kterou mluví. Takže místo toho, aby je jisté ziskovky lovily u libyjských břehů, měly by je pak následně deportovat do krajin původu. A jestli by to nešlo, pak to udělat podle vzoru Austrálie…

Domluvit se s nějakou např. africkou zemí, že za úplatu jim nelegální imigranty budeme posílat. Peněz už do toho bylo nacpáno více než dost, takže tohle by ve výsledku vyšlo i levněji, bezpečněji a nemuseli bychom skákat, jak Erdogan píská. Taky kdyby imigranti věděli, že budou posláni do Afriky, tak by to mnohé odradilo od další cesty. Teď je naopak motivujeme, aby sem přijížděli ve velkém. Nemluvě o tom, že se tímto přístupem podporují různí pašeráci a obchod s lidmi.

Paní Merkelová, nemusíte mi děkovat, tyto rady Vám dávám bez nároku na odměnu. Jde mi pouze o záchranu evropské civilizace.

37. Evropa na prahu minulosti

Žijeme v paradoxním světě… Na jedné straně politici předstírají, že naše dědictví chtějí za každou cenu chránit a zachovat (ty jejich výkřiky o tom, že Evropa stojí na křesťansko-židovských základech), na druhé straně ale veškeré tradice cílevědomě ničí tím, že podporují neřízenou imigraci.

Kde jsou jejich výkřiky o křesťansko-židovských základech, když imigranti vytváří svá ghetta a tzv. No Go Zóny? Kde jsou jejich výkřiky, když se tady stavějí mešity a ženy prohánějí v burkách? Kde jsou jejich výkřiky, když se muslimové snaží zavádět právo šaría?

Je naprosto absurdní poskytovat a tolerovat odlišnosti těch, kteří tolerance nejsou schopni. Jak by se vám líbil host, kterému byste poskytli svoji pohostinnost a on by se pak zabarikádoval ve vašem obýváku, kde by vyměnil nábytek a zavedl vlastní pravidla?

Nejhorší války jsou takové, které nikdo nevypověděl. To nás ukolébá do stavu bezpečí. Tyto války propukají skrytě, šíří se po zemi jako jedovatý dech, nebezpečné, ochromující, přinášející smrt.

Ve 20. století byl hlavním nepřítelem svobody stát. Dnes svobodu nejvíce ohrožuje jeho slabost. V mnoha afrických nebo blízkovýchodních zemích se státy naprosto zhroutily. Přineslo to svobodu? Naopak, přineslo to chaos, násilí, zmar.

Nechápejte mě špatně, v žádném případě neobhajuji etatismus (tedy velkou roli státu). Ale my se pořád potácíme z extrému do extrému a pak se divíme, že to končí v nějaké diktatuře. Jak může slabý stát zastavit islámskou expanzi? Nijak. Protože takový stát v pohodě překřičí i neomarxistické neziskovky.

Dnes představují slabé státy pro svět větší nebezpečí než tyrani. Na jedné straně máme svobodné hranice schengenského prostoru, na druhé straně bezpečnost. Chcete-li být svobodní, musíte být nejdřív bezpeční.

Dnešní Evropa je vystavena nejhoršímu ohrožení ve své historii. Dříve to ohrožení bylo jasné, teď se zlo maskuje za dobro. Je to ohrožení, které by navždy mohlo vymazat evropskou kulturu. Dokonce to ani nemusí být bezpodmínečně krvavou cestou.

Evropa tuší, že je ve válce, ale vzpírá se této skutečnosti jako pštros, který strká hlavu do písku, aby unikl nebezpečí.

Kdysi stačilo, aby měl člověk ten “správný” dělnický nebo árijský původ a už byl vyzdvihován, už měl otevřené dveře všude. Dnes stačí, aby to byl nelegální imigrant… Déjà vu?